Як орендувати квартиру безпечно і швидко?

Це питання може здатися очевидним, адже у кожного є знайомі, які орендують або здають житло. Однак, як виявляється, відсоток тих, хто робить це у безпечний спосіб, дуже низький.

Більшість помилок — іноді надзвичайно дорогих — відбуваються переважно через поспіх і необізнаність, тому якщо вас цікавить не дорога апартаменти львів, подивіться варіанти на demarapart.com.ua.

На що слід звернути увагу, щоб убезпечити себе від негативних наслідків оренди нерухомості?

Однак, перш ніж ми підемо далі, давайте розрізняти два ключових поняття, використовуючи найпростіші терміни:

  • Орендодавець — це особа, яка здає майно в оренду. Переважно* це орендодавець.
  • З іншого боку, орендарем є особа, яка орендує приміщення (відомий як орендар).
  • *Переважно*, тому що він може бути і агентом орендодавця.

Договір найму житла — що він повинен містити?

На жаль, ще дуже багато орендодавців, які надають свої приміщення орендарям лише на підставі усної домовленості. Саме контракт є основою для будь-яких претензій, у всякому разі, для обох сторін. Тож пам’ятайте: укладайте договір оренди лише у письмовій формі! Подивіться, що потрібно до нього включити:

  • Дата та місце укладення договору,
  • ідентифікація обох сторін,
  • опис приміщення,
  • термін дії договору,
  • розмір орендної плати та додаткових платежів,
  • інформація про депозит,
  • умови розірвання договору,
  • права та обов’язки обох сторін,
  • перелік додатків (наприклад, акт приймання-передачі),
  • підписи орендодавця та орендаря.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Договір завжди повинен бути складений у двох примірниках!

Акт прийому-передачі житла — що потрібно знати про нього

Як Ви вважаєте, як багато орендодавців ставляться до моменту вступу у володіння квартирою та питання повернення завдатку? Часто цей момент є справжньою проблемою, особливо, коли є знос та незначні або значні пошкодження квартири. Ви, звичайно, не хотіли б цього чути в той момент: «так було» або «це не наша справа». Спосіб вирішення цього питання — протокол передачі.

Варто пам’ятати, що для того, щоб протокол виконував свою функцію, він повинен бути достатньо детальним, щоб врахувати навіть такі питання, як:

  • стан плитки у ванній кімнаті,
  • правильне відкриття всіх вікон,
  • стан розеток, плінтусів, карнизів тощо
  • належне функціонування всіх побутових приладів (навіть світла в холодильнику чи духовці),
  • стан меблевих фасадів, петель та ручок.

Ви можете подумати, що це перебільшення, але саме розбіжності в початковому та кінцевому актах прийому-передачі є підставою для вирахування депозиту для приведення квартири в той стан, в якому вона була до приходу нинішніх орендарів. Пам’ятайте, що ви завжди складаєте його на початку та в кінці контракту.

Обидві сторони мають права і обов’язки, але… обидві повинні їх знати

На інтернет-форумах можна знайти багато запитань та обговорень наприклад таких — апартаменти львів подобово, що стосуються спірних тем у випадку з орендою нерухомості. Щонайменше 90% конфліктів між орендодавцями та орендарями виникають через незнання законодавства. Тому я вирішив просто дати вам відповіді на деякі з найпоширеніших запитань в Інтернеті.

Ремонт пральної машини в орендованій квартирі — хто несе витрати?

Для багатьох це буде несподіванкою, але будь-який дрібний ремонт в орендованій квартирі, що виник в результаті експлуатації або нецільового використання, здійснюється орендарем за власний рахунок. Заміна обладнання на нове, наприклад, у разі неможливості проведення ремонту, є обов’язком орендодавця.

Якщо ж несправність виникла з вини виробника або з вини електричної системи, то обов’язок проведення ремонту покладається на орендодавця. Крім того, на це він має 30 днів.

При цьому варто також згадати про елементи, за які також несе відповідальність орендар, і мало хто про це знає. Це вони:

  • підлоги та вікна
  • двері зсередини,
  • ванни і кабіни для душу,
  • плити, духовки та холодильники.

Можна прийняти неповне правило, яке говорить таке:

Господар відповідає за все, що приходить у квартиру, а наймач — за все інше, що йде у квартиру.

Наймач затопив сусіда — хто відповідає за витрати?

І тут питання стоїть двояко:

якщо затоплення сталося, приміром, унаслідок розриву шланга, іншими словами, сантехнічних клем у квартирі, витрати несе наймач, бо власне він відповідає за їхнє обслуговування,
Якщо, з іншого боку, сусідське лихо було спричинене трубою, що прорвалася, витрати несе власник будинку.
3. чи можу я, як власник будинку, перевіряти стан власної житлової площі, коли захочу, навіть без відома мешканців?
НІ. Якщо власник, який здає в оренду, бажає цього, він повинен включити подібне положення в договір майнового найму, з яким згодні орендарі. Будь-який візит має бути за підготовчою домовленістю і проходити з відома мешканців. Необхідно також чітко показати, що власник, який здає в оренду, не може сам увійти в квартиру за відсутності орендаря. Складні ситуації — виняток, але тоді власник, який здає в оренду, повинен бути разом, наприклад, з поліцією або пожежною командою.

Чи повинен я включати в договір майнового найму інформацію про ремонт?

Ні, оскільки ці всі положення випливають конкретно з Цивільного кодексу. Однак ви можете включати в договір положення, що регулюють відносини власника, який здає в оренду, та орендаря іншим чином, якщо ви хочете, наприклад, на себе покласти всі витрати, які пов’язані з утриманням і роботою квартири.

Чи можу я вимагати від орендаря перефарбувати поверхні стін у житловій площі?

Скрізь в Інтернеті ви зможете знайти позитивну відповідь, за умови, що пошкодження стін вважається результатом поганої експлуатації, тобто фарбування, забивання цвяхів, обкурювання димом. З іншого боку, закон говорить, що власник, який здає в оренду, в принципі, завжди може вимагати пофарбувати стінки. Де-факто, йдеться про те, щоб наймач привів квартиру в перший стан після завершення орендного терміну.

Чи може наймач анулювати строковий договір?

Ні, якщо в договорі немає особливих умов, що дозволяють це зробити.

Однак розірвання договору може статися внаслідок неуважності з боку власника, який здає в оренду (наприклад, неусунення несправностей внутрішнього обладнання протягом 30 днів) або приховування недоліків у квартирі, що унеможливлюють її застосування. Звісно, розірвання договору майнового найму також може статися за договором сторін.

Чи може наймач анулювати договір майнового найму на невідомий строк?

Так, оскільки це право також гарантовано Цивільним кодексом. Якщо плата за оренду вноситься щомісяця, наймач може анулювати договір за один місяць до завершення календарного місяця.

У вас є ще запитання? Залишайте їх у коментарях під статтею, я обов’язково відповім!

Як ви перевіряєте орендаря?

Потрібно пам’ятати, що оренда нерухомості — це інвестиція, а потенційний наймач — ваш діловий партнер. Наразі, за даними BIG InfoMonitor, у Польщі практично 2,5 мільйона людей мають борги і не в змозі заплатити власні грошові зобов’язання. Тому одним із найголовніших питань має бути питання про доходи майбутнього орендаря. Запит довідки про доходи абсолютно не здається перебільшеною ідеєю. Якщо під час отримання позики на праску потрібен такий самий документ, то чому ми повинні оформляти оренду квартири «на слово»?

Насправді, основним інструментом перевірки завжди з’являться запитання. Просто запитайте побільше з них. Особливо про причини переїзду з попередньої квартири, паління чи бажання завести домашніх чотирилапих. Якщо ви не хочете, щоб у вас у квартирі мешкали курці або любителі собак і кішок, то непогано включити подібне положення до договору і чітко проінформувати про це потенційних орендарів.

Related Posts

error: Content is protected !!