Как выбрать хорошую книгу для чтения

Сотні добірок книг, які ми зобов’язані прочитати. Безкоштовні доступи до десяткам додатків для читання, які ми зобов’язані завантажити.

І повна розгубленість: як же встигнути все це прочитати і прослухати? Зібрали пару порад про те, як читати більше, швидше, ефектніше, а основне — як вибрати книгу, яка дійсно необхідна тільки вам.
Чи зможете складати букви в слова і побіжно рухатися очима по сторінках книги? Чи означає це, що ви дійсно зможете читати? Вибачте, але немає, адже читання — це здатність розуміти, відчувати і осмислювати написане.

Для чого читати?

Читання — це завжди тренування розуму, розширення кругозору та лексичного запасу, це спосіб компенсувати лакуни в освіті і можливість підтримати будь-яку розмову. Художні книги — це ще й емоції, прекрасна можливість перейти в іншу реальність, пізнати світ і отримати досвід. Всі ми читаємо або заради емоцій і розваги, або для пізнання і освіти.

Як підбирати книги?

«Книг багато, часу мало», «Все рекомендують, а я не розумію, що читати», «Я починаю і кидаю», «Не можу вчитатися», «В сучасних книгах одна вода», «Я заплутався в списках, вони нескінченні »- і ще сотні праведних і логічних прийменників не читати. Втім основна причина того, що ви не читаєте постійно, набагато прозаїчніше: просто ви підбираєте не ті книги. Але як підбирати книгу з користю для себе? А якщо ви вже знаєте яку книгу ви хочете придбати, переходите в магазин Mybook.biz.ua.

Зрозумійте, до чиїх рекомендацій необхідно прислухатися тільки вам

Придивіться до колег, друзів і всьому власного оточення, встановіть людини, міркування і смаки якого вам симпатичні. Якщо хтось радить фільми і серіали, театральні постановки і виставки, курси та освітні програми, які викликають у вас інтерес, обов’язково запитайте і про читання. Швидше за все, рекомендація вам сподобається.

Порадника для читання заради професійного розвитку шукати ще легше: вибирайте колегу, здатності і траєкторії (службова і освітня) якого вам здаються прекрасними. Та й лідер думок в професійній обстановці з високим ступенем ймовірності радить лише те, чого сам довіряє. Якщо ви прийшли на лекцію або проходите освітній курс, завжди задавайте спікеру питання: «А почитати щось що?»

Як ставитися до блогерам і критикам? Я люблю книжкових блогерів, але не рекомендую кидатися купувати книги за їхніми порадами. Дуже часто книги вони отримують від видавництв і рекомендують те, що їм надіслали. А ось книжкових критиків (професіоналів з своїми колонками в популярних медіа) я щиро раджу — підпишіться на тих з них, статті та рецензії яких знаходять відгук у вашій душі. Але не забувайте, що про популярний нон-фікшн критики пишуть дуже нечасто, так що вони швидше підуть на користь фанатам красного письменства.

Чесно відповідайте на питання «Для чого читати?» і встановіть мету прочитання

Відповідь на питання «для чого?» корисний в різній ситуації, і вибір книг не виняток. Будьте чесні: якщо ви втомилися від серіалів, хочете зануритися в казковий світ з магами і не розмірковувати про проблеми на роботі, немає сенсу намагатися скоротати час з біографією авангардистів. Проводьте час з користю особисто для себе. Якщо мета читання — отримати емоції і забутися, йдіть на форуми (я раджу Goodreads) і вибирайте книгу за рекомендаціями подібних же читачів, як і ви.

Якщо мета — дізнатися нове, то точніше визначайте тему і бажану глибину занурення. Якось моя подружка задала питання, що почитати про архітектуру, а після уточнюючого питання «для чого?» виявилося, що вона хоче розібратися в принципах організації простору в місті, а це вже абсолютно інший пласт книг «про архітектуру».

Зрештою, читайте зміст і зміст, а не анотацію або продають тексти на обкладинках. А ще прочитайте пару сторінок (в інтернет-магазинах скрізь є тестове читання), подивіться рецензії на книгу — це все допоможе вам визначити, чи закриє ця книжка вашу необхідність.

Прочитайте висновок

У нон-фікшн-книгах я завжди читаю виявлені факти та висновки, і, якщо вони мені здаються корисними або цікавими, я беру цю книгу. І немає, це не спойлер: навіть з’ясувавши підсумки, вам точно захочеться пройти шлях автора, прийти до його висновків або зробити свої.

З цікавою вам книгою ви проведете пару вечорів, а з дійсно вдалою зустрінете ранок, так що не пошкодуйте годину вашого часу і зробіть продуманий вибір. Багато фахівців вважають, що, якщо ви не вчитались в художню книгу за перші тридцять сторінок, книжка не для вас і мучити себе не варто. Тому, якщо ніяк не можете зануритися в нон-фікшн-книгу, але тема вам необхідна і цікава, краще підібрати іншу книгу на ту саму тему. Просто не ваш автор.

Related Posts

Добавить комментарий Отменить ответ

error: Content is protected !!