Як вибрати квест для дітей і підлітків: основні види ігор

Мене часто просять порекомендувати quest для дітей, і я дуже багато часу витрачаю на опис сценаріїв і типів ігор для різного віку і чисельного складу учасників. Настав час присвятити дитячим квестам окрему статтю, оскільки стало зрозуміло — люди заплуталися!

Під простіше кажучи «quest» ховається неймовірне розмаїття програм, я постараюся все пояснити коротко і чітко про Виїзні квести на дитяче свято.

Quest для дітей 5-10 років: весела ігрова програма з таємницями і загадками

Діти в цьому віці не готові 2 години поспіль розгадувати каскад головоломок. Вони не завжди можуть вдумливо прочитати заплутаний текст і розгадати логічні шаради без допомоги дорослих. Завдяки цьому для цих дітей створено веселі програми, в яких квестовий сюжет розбавлений іграми, естафетами, музичними та творчими завданнями з цікавим реквізитом. Ведуть такі квести 2 чарівних персонажа.

Виїзний інтерактивний quest, вік 10-15 років

Виїзний quest (можна проводити вдома, на дачній ділянці, в кафе, в дитячому клубі, ведучий з реквізитом їде до вас). Підходить у разі якщо у вас не більше 30 гравців.  Діти вирішують цілий каскад головоломок, шукають і вибирають ключі або розгадують паролі до замкових механізмів.

Необхідно вивчати артефакти, шукати підказки та об’єднувати всі частини квесту разом. Застосовується безліч реквізиту.

Є чіткий сценарій, у якому прописано весь ланцюжок подій. Триває програма близько 2 годин. Подробиці сценаріїв опублікувати не можу — це авторські квести.

Квест-прогулянка

Відповідальний момент! Гра проходить без участі ведучого. Замість ведучого діти застосовують планшетний комп’ютер, на якому записано вступний фільм, безліч документів, підказок, карт, фотографій артефактів тощо.

З 14 років підлітки грають самі. З 12 років — у супроводі дорослих.

В одній команді може грати до 5 осіб. Діти не просто гуляють парком! Вони розгадують історичну загадку!

Квест-кімнати (гра+чаювання)

Подібних кімнат занадто багато (наші — біля м. Білоруська). Говорячи інакше, всіх дітей необхідно привезти за певною адресою. Діти 9-12 років можуть грати тільки в присутності дорослих. З 13 років у кімнати пускають без супроводу.

Це заздалегідь оснащені приміщення, в яких міститься безліч усіляких схованок, замків і головоломок, по черзі вгадуючи які, діти підбираються з кімнати. За дітьми стежать із кімнати спостереження.

Квести проходять строго згідно з розкладом, тому необхідно приїжджати за чверть години до початку гри, щоб спокійно приготуватися і почати гру.

В одну кімнату може зайти від 2 до 8 осіб. Якщо гостей зібралося 10, я завжди рекомендую ділитися на команди і проходити різні квести, а потім мінятися.

Quest у лімузині

Quest успішно проходить для підлітків 11-17 років. Діти переміщаються Москвою в лімузині, відгадуючи загадки в дорозі і в 3-х підготовлених місцях у місті. Програму проводить 1 ведучий, 2.5 години.

Quest + ігрова програма

Іноді батьки хочуть з’єднати quest з веселою програмою, в якій активні завдання (естафети, танцювальний батл), смішні змагання та інші завдання, щоб «випустити пару». Виїзна програма, яка добре проходить у школі, в кафе, на природі в чудову погоду.

У нас є такі квести для дітей 5-10 років. Чудово підійдуть для компанії від 8 до 20 осіб (там необхідно ділитися на команди).

Мої безкоштовні сценарії

Одразу скажу, що ці сценарії дитячих квестів не мають нічого спільного з тими програмами, про які я розповіла вище. Я придумала квести для тих, хто вважає за краще проводити свята для дітей самостійно. При цьому я старанно вибирала завдання, для яких не потрібен особливий реквізит. Все для проведення гри є в будь-якій стандартній квартирі.

У коментарях мені часто пишуть, що я змогла розбудити фантазію і вийшло створити свій особистий оригінальний quest.

Related Posts

error: Content is protected !!