Користь лазні та сауни для здоров’я

Безперечним фактом є те, що для збереження природного здоров’я і краси на довгий час необхідно підтримувати своє тіло в чистоті як зовні, так і всередині. У цій статті ми розглянемо лазню та сауну як способи глибокого очищення шкіри всього тіла і поговоримо про їхню користь для здоров’я. Почнемо з розгляду відмінностей між сауною та лазнею.

Лазня характеризується помірною температурою (45-50 градусів) і високою вологою, тоді як сауна, навпаки, забезпечує сухе і гаряче середовище (70-100 градусів). Водночас, схема оздоровчих процедур у них схожа.

Сауна — універсальний засіб, який допомагає нам не лише очистити шкіру від бруду, але й зняти стрес, втому, розслабити м’язи і полегшити застуду. Регулярне відвідування сауни або лазні має величезний позитивний вплив на організм: покращує кровообіг, сприяє інтенсивному наповненню кров’ю судин головного мозку, очищає закупорені пори шкіри, виводить токсини, відновлює функції суглобів, що стали «закам’янілими» від довгого сидіння за комп’ютером, і сприяє омолодженню всього організму. Завдяки регулярному відвідуванню сауни або лазні, навіть можливо позбутися від прищів! Цей безболісний і абсолютно безпечний метод дозволяє глибоко очистити шкіру обличчя без застосування хімічних засобів. Важливо відзначити значення глибокого очищення шкіри, оскільки вона сприяє терморегуляції всього організму, дозволяючи йому адаптуватися до змін температури навколишнього середовища і уникнути перегрівання або переохолодження. Замовити будівництво сауни під ключ можна у спеціалістів компанії Hodos. Деталі за посиланням https://sauna777.com.ua/uk/produktsiya/budivnytstvo-sauny.

Сауна також сприяє зниженню зайвої ваги, оскільки в процесі перебування у парному середовищі, калорії активно спалюються, не вимагаючи активного фізичного навантаження. Якщо у сауні доступний масажист, то можна відмовитися від ранкових пробіжок та відвідування спортзалів на користь приємного і корисного масажу.

Лазня, у свою чергу, забезпечує надмірне виділення поту, що допомагає вивести з організму токсичні сполуки. До того ж, сауна доповнює ці переваги, сприяючи виділенню важких металів (ртуть, нікель, свинець), з якими мешканці великих міст можуть зустрічатися у повсякденному житті.

Недавно з’явилися інфрачервоні сауни, в яких використовуються інфрачервоні обігрівачі як джерело тепла. Ці обігрівачі випромінюють тепло, яке проникає прямо всередину організму (при цьому лазні та сауни лише нагрівають зовнішній шар шкіри і розширюють пори).

 

Правила відвідування сауни та лазні

Для досягнення максимальної користі під час відвідування сауни чи лазні, варто дотримуватися деяких простих правил:

  • Пам’ятайте поповнювати організм рідиною між сеансами. Велика кількість поту, яку втрачаємо у парному середовищі, може спричинити дегідратацію, тому рекомендується пити чаї, соки, трав’яні настоянки та мінеральну воду.
  • Відмовтеся від алкоголю. Алкоголь розширює судини, а в умовах сауни або лазні, де вони вже розширені, це може негативно вплинути на ваше здоров’я.
  • Перед входом у парильню, сполосніться теплою водою без мила. Мило може змити природний захисний шар жиру зі шкіри, що захистить вас від пересушування у парному середовищі.
  • Надягайте на голову спеціальну шапочку або хустку у парній, щоб запобігти перегріву голови і захистити волосся від пересушування.
  • Варто практикувати перебування у лазні або сауні в горизонтальному положенні. Лежачи, вашим м’язам легше розслабитися, а організм знаходиться в одному температурному режимі (як відомо, гаряче повітря має властивість підніматися до стелі).
  • Після виходу з парної, на кілька секунд встаньте під холодний душ або зануртесь у холодний басейн. Холодна вода допоможе організму швидше відновитися після дії гарячого повітря, відновить тонус м’язів і збадьорить вас. Після холодного душу рекомендується прийняти теплий.
  • Не забувайте відпочивати і розслаблятися повністю. Між сеансами в парильні варто відпочити принаймні 15 хвилин. Цей час можна використати для масажу або використання скрабів, які допоможуть очистити шкіру, а також для нанесення живильних масок. Зверніть увагу, що маски та креми потрібно наносити на чисту шкіру, попередньо видаливши залишки відмерлої шкіри.

Користь лазні та сауни для здоров’я не підлягає сумнівам! Сауна та лазня — найприємніший та ефективний засіб для підтримки здоров’я та омолодження всього організму. Зробіть їх відвідування своєю звичкою, і ви незабаром переконаєтесь у їхніх дивовижних перевагах для вашого здоров’я та добробуту. Будьте чистими і здоровими!

Related Posts

error: Content is protected !!