Натуральні тканини, як правильно прати.

Одяг з натуральних тканин потребує правильного догляду. Прання має враховувати два головні фактори – це колір та матеріал. Щодо кольору, то тут все досить просто: світлі, темні та кольорові речі потрібно прати окремо. А ось натуральна тканина вимагає особливого підходу.

Дуже часто на бірці виробу вказані спеціальні значки, що підказують як прати річ, але не завжди ми на них звертаємо увагу або залишаються питання. Пропонуємо поговорити про прання таких поширених тканин, як бавовна, льон, шерсть, шовк, віскоза та трикотаж.

Одвічні бавовна і льон

До бавовняних тканин відносяться батист, байка, ситець, сатин, бязь, поплін, шифон та ін. Речам з таких матерій не страшні прання та прасування на високих температурах, проте вони можуть дати усадку. Тому прати кольорові бавовняні тканини рекомендується при температурі не вище 60ºC; дуже тонкі матерії – не вище 40ºC. Для білої білизни підійдуть універсальні порошки, кондиціонери та відбілювачі, а для кольорової – м’які миючі засоби.

Льон споконвіку вважався відмінною тканиною для носіння, завдяки його легкості, міцності та довговічності. Сукні, сарафани, вишиванки з лляної тканини – ідеальний варіант літнього вбрання. І досі речі із льону вважаються ідеальними для сезону відпусток. Для них підходить прання у машині на високих температурах. Допустимо навіть кип’ятіння.

Шовк

Натуральний шовк відрізняється неймовірною легкістю та гладкістю. Найкраще віддавати такий одяг у хімчистку, проте можна прати й у домашніх умовах: бажано вручну та у теплій воді. Варто пам’ятати, що шовкова матерія не любить викручування, віджимання і сушіння на сонці.

Віскоза

Віскоза також потребує дбайливого поводження, тому їй підійде ручне прання або машинне на делікатному режимі при температурі 30ºС. В останньому випадку краще скористатися спеціальним мішком для прання, щоб зменшити вплив техніки на тканину.

Тепла шерсть та трикотаж

Шерстяні тканини чудово зігрівають в холодну погоду, не дуже брудниться і практично не змінюються. Сьогодні можна зустріти повністю шерстяні вироби (в них відсоток вовняної нитки не менше 90%) та півшерсть (відсоток може бути від 20 до 90+ лавсан, капрон чи віскоза). Таким речам необхідне ручне прання зі спеціальними засобами для шерсті. Їм повністю протипоказані замочування та викручування. Не варто також терти вироби.

Трикотажне полотно може дати усадку та деформуватися під час прання в гарячій воді. Тому делікатний режим пральної машини саме те, що потрібно. Не варто терти річ при ручному пранні — можуть утворитися катунці.

Related Posts

error: Content is protected !!