Що таке карнет АТА?

Карнет ATA — це митний документ міжнародного формату( паспорт тимчасового ввезення), що видається торговою промисловою палатою (ТПП), який замінює митні декларації при тимчасовому ввезенні вантажу для проведення виставок, зразків товару, обладнання для професійних робіт та інших видів товарів.

Абревіатура » ATA «- це комбінування перших букв французького терміна Admission Temporaire і англійської-Temporary Admission, які переводяться як » тимчасове ввезення». Слово «карнет» буквально означає «блокнот»: на вигляд документ собою являє подобу блокнота з обкладинкою зеленого кольору і відривними листами, кількість яких відповідає числу операцій з переміщення товарів через кордон (не більше 10 штук для оформлення тимчасового ввезення).

Карнет ATA — це зручний і нескладний спосіб, який дає можливість виконувати оформлення на митниці товару за простою схемою, без сплати мит.

На чому заснована робота системи АТА

Регламент був розроблений Всесвітньою митною організацією у відповідь на розширення і глобалізацію торгових процесів по всьому світу. Сприяння у створенні системи надала Міжнародна торгова палата. Результатом діяльності став блок міжнародних митних конвекцією, куди входить і Конвенція про Карнет ATA. Її перша редакція з’явилася в грудні 1961 року. Через 29 років була розроблена Конвенція про тимчасове ввезення. Полегшення бюрократичної процедури полягало в тому, що на час вивозяться товари пропускаються без мита, якщо час їх перебування на території держави становить один рік або менше. Щоб отримати дану перевагу, вантаж оформляють за єдиним міжнародним документом.

Використання Carnet ATA

Міжнародна система АТА використовується в більш ніж 70 країнах Південної Азії, Африки та Європи. Митна Конвенція про тимчасове ввезення товару, демонстраційного обладнання, зразків продукції ратифікована РФ в середині 90-х років минулого століття. Зараз оформляє і видає гарантують карнети АТА Торгово-промислова палата, її представництва, ось сайт палати ucci.org.ua.

Використання спрощеного митного документа допускається для конкретної групи продукції, необхідної для тимчасового ввезення:

  • Обладнання для презентації зразків продукції-стенди, відеотехніка, аудіо пристрої. Застосовуються для створення експозиції на виставках і ярмарках.
  • Зразки продукції з важливим пуско-налагоджувальним і контролюючим комплексом. Ця група включає продуктові товари, напої. У Конвенції обговорюється, що партія не повинна перевищувати «розумної потреби» з урахуванням призначення (демонстрації, дегустації).
  • Пристосування для відео / фотозйомки, персональні комп’ютери, акумулятори, Мережеві пристрої.
  • ДЕКОРАТИВНЕ, Будівельне, обладнання застосовується в медичній сфері.
  • Запасні частини для предпологаемого ремонту демонстраційного обладнання.
  • Рекламні конструкції.
  • ТЕАТРАЛЬНИЙ реквізит.
  • Науково-популярні документальні фільми.
  • Установки для синхронного перекладу з зарубіжних мов.
  • Упаковка, контейнери для перевезення, ввезення яких не враховує комерційного застосування.

Переваги застосування карнетів АТА:
Bull; замінює митну декларацію та звільняє декларанта від необхідності подання електронної декларації.
Bull; забезпечує прискорене оформлення на митниці, яке зводиться до того, що працівник митниці робить спеціалізовані мітки на відповідних аркушах карнета.
Bull; звільняє декларанта від сплати митних платежів, в т.ч. зборів за оформлення на митниці, забезпечення сплати митних платежів.
Bull; вважається міжнародною фінансовою гарантією сплати митних платежів (поручителем виступає Торгово-промислова палата Росії).
Bull; надає можливість відвідувати до 10 країн протягом повного періоду дії документа (одного року).
Bull; допомагає здолати Мовний бар’єр, оскільки немає необхідності наповнення митних документів незнайомою мовою.
Bull; дає можливість застосовувати один тип документа протягом усього маршруту, незалежно від чисельності перетинаються кордонів (за умови, що країни по шляху руху є учасницями Конвенції про тимчасове ввезення).

Потрібно розуміти, що застосування карнетів АТА не звільняє від обов’язку представляти документи дозволяють ввезені товари. Тому за вашим вибором ви можете або звернутися в російські компетентні органи за отриманням відповідних дозвільних документів.

Related Posts

error: Content is protected !!