Свідоцтво про народження дитини

Наразі документи для реєстрації дитини можна подати у пологовому будинку або безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (або просто загсі), а також у Центрі адміністративних послуг (за місцем фактичного народження дитини або за місцем проживання одного з батьків).

Є можливість «поставити на облік» сина чи доньку через інтернет. Для цього потрібно оформити заяву в електронній формі на сайті Міністерства юстиції (вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», для реєстрації потрібно зайти на адресу — dracs.minjust.gov.ua). Зробити це мають мама чи тато малюка, щоправда, попередньо доведеться завести кабінет та підтвердити свою особу для системи: підійдуть, зокрема, ЄЦП (електронний цифровий підпис) або Bank ID. При реєстрації новонародженого в актовому записі про народження слід зазначити такі дані: прізвище, ім’я та по батькові дитини, ПІБ її батьків; дату та місце народження дитини; основні відомості про матір та батька дитини (наприклад, яке громадянство, чи перебувають батьки у шлюбі), місце проживання батьків тощо. д.

Свідоцтво про народження: що це таке

Як випливає з назви, це документ, який оформляється при народженні дитини та містить прізвище, ім’я, по батькові малюка, дату та місце його народження, відомості про батьків (Ф.І.Про., громадянство). Крім того, вноситься інформація про державний орган, який зареєстрував народження та видав документ, номер запису в реєстрі та дату видачі.

До отримання паспорта свідоцтво про народження є документом, якого не обійтися; насамперед це стосується батьків: куди б вони не звернулися, потрібно буде підтвердити право представляти інтереси маленького громадянина.

Тому разом зі своїм паспортом мама чи тато зобов’язані пред’явити свідоцтво про народження дитини. Оформлення необхідних документів на дітей найпростіший приклад.

Отримання паспорта ще показник повної самостійності, оскільки громадяни віком від 14 до 18 років вважаються дітьми та його інтереси у багатьох випадках представляють батьки, отже, свідоцтво народження і паспорт мають однакову значимість особам цієї вікової категорії. Проте між цими документами є відмінності:

Для чого потрібне свідоцтво про народження?

  • подати документи на легальне проживання на території іншої держави;
  • оформити візу для країн Європи, Латинської та Північної Америки, Шенгену;
  • отримати дозвіл на проживання;
  • продовжити вид на проживання;
  • отримати іноземне громадянство;
  • отримати спадщину
  • для оформлення виплат від держави
  • оформлення пенсії по старості
  • оформити чи відновити паспортні документи;
  • почати працювати як у державних, і у деяких приватних установах;
  • оформити документи на виїзд із країни;
  • вирішити питання щодо усиновлення дітей в органах піклування та опіки тощо. д.

Які документи необхідні для отримання сертифікату про народження в Україні?

  • копія втраченого свідоцтва, але якщо копії немає, Ви можете надати такі точні дані:
  • ПІБ, місце та дата народження;
  • копію Вашого паспорта громадянина України чи іншої держави;
  • довіреність чи договір.

Коли потрібно реєструвати народження дитини?

Зробити це слід протягом одного місяця з моменту появи малюка на світ. Цей термін визначено статтею 13 ЗУ «Про держреєстрацію актів цивільного стану». Інакше можуть статися негативні наслідки, про які йтиметься нижче.

Хто може це зробити?

Таке право надається насамперед батькам. Процедура отримання свідоцтва про народження передбачає, що виконати цей крок може:

  • Мати чи тато за умови, що вони перебувають у спільному офіційному шлюбі і мають спільне прізвище;
  • Якщо у пари різні прізвища, вони не є законними чоловіком та дружиною, для реєстрації звернутися до відповідної структури вони мають обидва та одночасно.

Де отримати свідчення?

Куди звернутися для виконання цього завдання одне з основних питань, що виникають у новоспечених мам та тат. Є кілька варіантів того, де отримати свідоцтво про народження є такі інстанції:

  • Пологовий будинок потрібно додати до нього медичне свідоцтво про народження його видає кожному новонародженому прямо в пологовому будинку медперсонал, а також квитанцію про оплату послуги місця проживання дитини (не вимагається, при подачі заяви в електронній формі). Чиновникам суворо заборонено вимагати будь-які інші документи від заявника.
  • РАГС;
  • ЦНАП (розшифровується як Центр надання адміністративних послуг).

У двох останніх випадках, щоб зареєструвати дитину, звертатися необхідно за місцем її народження або місцем проживання її батьків (або одного з них).

Сьогодні є можливість оформити документ навіть через інтернет. Якщо вам потрібно отримати свідоцтво про народження, держпослуги онлайн використовувати також можна. Міністерство юстиції має свій офіційний сайт, на якому батьки мають можливість зареєструватися, заповнити заяву, подану в електронній формі. А якщо вас цікавить відновлення свідоцтва про народження, переходьте на сайт https://abc-lviv.com.ua/pereklad/vytrebuvannia-dokumentiv/vidnovlennia-svidotstva-pro-narodzhennia

Що таке легалізація свідоцтва про народження?

Легалізація свідоцтва про народження – це процедура підтвердження справжності свідоцтва про народження, яка виконується найвищими державними органами України.

Легалізувати свідоцтво про народження — це означає безперешкодно користуватися ним на теренах країн, які не підписали Гаазьку конвенцію 1961 року. До таких країн належать: Лівія, ОАЕ, ШріЛанка, Саудівська Аравія, Китай, Кувейт, Канада, Єгипет та ін.

Основна вимога, щоб можна було успішно легалізувати свідоцтво про народження, є те, що воно має бути нового зразка. Якщо Ваше свідоцтво про народження видано до 1991 року, є ще один варіант легалізації свідоцтва про народження такого зразка – зробити його нотаріальну копію та легалізувати свідоцтво про народження як нотаріальний документ. Якщо ж свідоцтво видано після 1991 року, то спочатку отримання свідоцтва про народження нового зразка, а потім його легалізація.

Також для легалізації свідоцтва про народження важливим є і місце його видачі, оскільки перший друк проставляється у Головному або обласному управлінні Мін’юсту України за місцем видачі. Про це Ви можете прочитати нижче або відразу запитати юриста для отримання повноцінної консультації з легалізації свідоцтва про народження в Києві.

Related Posts

error: Content is protected !!