Вибираємо і встановлюємо завіси з доводчиком для дверцят

Фурнітура для меблів буває абсолютно різна — можна без зусиль знайти в продажу як найпростіші завіси простої конструкції, так і більш просунуті завіси з доводчиком для дверей, які хоч і вирізняються вищою вартістю, мають безліч плюсів.

Особливості завіс із доводчиком

Кожна накладна завіса з доводчиком має вельми непросту конструкцію, яка містить внутрішній механізм, що слугує амортизатором. Коли двері зачиняються, петлі запобігають лясканню дверцят об корпус меблів, забезпечуючи плавне закривання. Завдяки цьому різко знижується ймовірність отримання травми під час різкого удару дверей, а також знижується саме навантаження на дверні стулки, зменшується ризик їхнього пошкодження.

Ще одна приємна особливість, якою вирізняються меблеві петлі з доводчиком — широкі можливості регулювання. Завдяки наявності одночасно декількох гвинтів регулювання можна налаштовувати положення дверцят відносно меблів у декількох площинах. Цієї переваги позбавлені багато прихованих і накладних петель звичайної конструкції.

Як вибрати завіси з доводчиком

Загальні правила

Якщо ви хочете вибрати завіси з доводчиком для кухні або для меблів (наприклад, одежних шаф), подбайте про правильний вибір цієї фурнітури. Наступні корисні рекомендації наставлять вас на правильний шлях і дадуть змогу не помилитися з комплектом петель:

Намагайтеся уникати дверних завіс із доводчиком від невідомих виробників. Найчастіше така фурнітура навіть не має певної назви, що тоді можна сказати про якість подібних виробів? Віддавайте перевагу тільки перевіреним виробникам меблевої фурнітури.

Не купуйте надмірно дешеві завіси. Відомо, що скупий платить двічі — озвучене правило працює і в разі купівлі дешевої фурнітури. Тут ціна корелює з якістю безпосередньо, тому одразу купуйте хороший комплект.

Зверніть увагу на матеріали. Найкращими є завіси для шаф із доводчиком, виготовлені з якісної сталі. Така меблева фурнітура вирізняється гідною міцністю, надійністю і тривалістю терміну служби.

Не нехтуйте зазначеними порадами. Якщо ви все ж таки не можете самостійно зробити вибір на користь того чи іншого комплекту фурнітури, попросіть допомоги у продавця в магазині, в якому ви збираєтеся купити такий комплект. Напевно він підкаже вам правильний напрямок.

Врізка накладних петель

Потрібні інструменти

Перед тим, як встановити завіси кухонні з доводчиком, слід правильно підготувати своє робоче місце. Така фурнітура вимагає врізки, тому знадобляться такі інструменти:

Вибираємо і встановлюємо завіси з доводчиком для дверцят
  • Лінійка та олівець.
  • Дриль із фрезою необхідного діаметра.
  • Шуруповерт і набір шурупів.
  • Будівельний рівень.

Ось із таким скромним набором інструментів проводиться встановлення петель із доводчиком.

Підготовка до встановлення

Насамперед проводиться правильна розмітка під завіси. Для того, щоб грамотно її зробити, необхідно керуватися такими правилами:

Завіси мають розташовуватися не більше ніж у двох сантиметрах від краю дверей.
Відстань від верхнього і нижнього країв до крайніх петель не більше 120 міліметрів.
Якщо завіс більше двох, середні розташовуються строго посередині між сусідніми.
У місцях розмітки і майбутньої установки завіс не повинно бути полиць та інших перешкод.
Відповідно до зазначених умов прикладіть усі завіси з доводчиками до поверхні, після чого обведіть. Не забудьте перевірити ще раз всі відстані після нанесення розмітки.

Починаємо установку

Кожна меблева накладна завіса з доводчиком встановлюється за вказаною інструкцією:

  1. Одягніть на дриль фрезу, після чого приставте її до зазначеної олівцем позиції.
  2. Зробіть отвір під точний розмір встановлюваної фурнітури з доводчиком.
  3. Встановіть петлю в пророблене гніздо, переконайтеся в її щільному закріпленні в ньому.
  4. Просвердліть отвори під шурупи за допомогою дриля (необхідно зняти фрезу).
  5. Закріпіть завісу в гнізді за допомогою шурупів, стежачи за її правильним положенням.
  6. Ці дії необхідно повторити з усіма завісами, які планується встановити. Після виконання інструкції встановлена меблева фурнітура готова до використання.

Регулюємо завіси з доводчиком

Регулювання завіс із доводчиком — вкрай важливий етап, який необхідно виконувати не тільки відразу ж після встановлення фурнітури, а й регулярно в процесі її використання. Це допоможе своєчасно усувати зазори і перекоси, які згодом можуть призвести до деформації дверної стулки або самої фурнітури. Ось чому регулювання таке важливе!

Related Posts

error: Content is protected !!