Як приймати сауну щоб схуднути

Коли йдеться про зменшення ваги, одним зі засобів, які часто згадують, є відвідування сауни або лазні. Це правда — після одного відвідування сауни можна скинути до 1,5-2 кг. Однак, якщо відвідувати сауну нерегулярно, ефект буде тимчасовим, оскільки втрата ваги пов’язана з великою втратою рідини через потіння.

Якщо ж зробити відвідування сауни систематичним, як мінімум раз на тиждень, можна досягти постійного та стійкого схуднення. Тому багато людей будують свою власну сауну вдома, незалежно від того, чи мають вони приватний будинок, чи квартиру, адже за певних умов навіть в квартирі можна побудувати сауну. Якщо ви маєте бажання збудувати свою власну сауну, ми рекомендуємо звернутися до фахівців компанії Suomisauna. Вони надають послуги з будівництва сауни «під ключ», починаючи від створення проекту і закінчуючи всіма декоративними роботами.

Як сауна впливає на схуднення: принцип дії

Схуднення в сауні та лазні здійснюється за одним основним принципом, але з деякою відмінністю в температурних режимах. Так, суха сауна має температуру нагріву до 100 градусів і 15% вологості, що дозволяє зберегти комфортні умови для тих, хто перебуває в парильні. У лазні ж температура досягає максимум 60 градусів, а вологість становить 80%. Тому рекомендований час перебування в сауні — 15 хвилин, а в лазні — 10 хвилин.

Як вже було зазначено, після відвідування сауни людина може спостерігати втрату ваги, але це лише тимчасове явище. Достатньо лише відновити рівень рідини в організмі, наприклад, випивши чай, мінеральну воду або морську воду, і вага повернеться до норми. Тоді можна запитати: на що ж потрібна сауна для схуднення? Але ми можемо відповісти, що сауна допомагає очистити організм від токсинів і шлаків. Коли людина знаходиться у парильній кімнаті, її організм негайно реагує на збільшення температури, що призводить до активного потовиділення. Чим вища температура, тим інтенсивніше виділення поту.

Це дозволяє видалити з організму токсини і шлаки, які заважають його правильному функціонуванню. Крім того, шкіра стає більш еластичною і гладкою, ороговілі шари зникають, що дозволяє шкірі дихати. Застійні явища в клітинах зменшуються, набряки зникають, кров стає насиченою киснем, покращується кровообіг, зміцнюється робота всіх органів, нормалізується метаболізм. Таким чином, здоровий та очищений організм може більш ефективно знищувати надлишки жиру. Тому, коли відвідуючи сауну з метою схуднення, слід добре пропотіти, щоб стимулювати процес спалювання надлишкового жиру.

Інструкції для відвідування сауни для схуднення

Перед відвідуванням сауни для схуднення необхідно підняти водний баланс в організмі, випивши досить рідини, щоб уникнути дегідратації. Також важливо ополоснутися під душем, щоб запобігти закупорюванню та запаленню шкірних пор. З відкритими порами шкіри токсини можуть бути виведені з організму, однак з поверхні шкіри також може бути поглинуто бруд і забруднювачі. Рекомендується використовувати мед або живильні масла, які містять корисні речовини, що проникають в шкіру та допомагають зберегти її бархатистою і зволоженою.

Після виходу з парної кімнати не слід одразу кидатися у купальну воду або крижаний басейн. Такий різкий перепад температур може здатися привабливим, але він може бути шкідливим як для серця, так і для шкіри. Під час потовиділення шкіра виділяє шлаки з організму, але при раптовому охолодженні пори стискаються, і всі шкідливі речовини та солі, що накопичилися на тілі після активного пропарювання, можуть потрапити у них. Коли шкіра охолоджується, вона стає схожою на губку, яка вбирає все, що знаходиться на її поверхні. Тому, перш ніж зануритися у басейн, слід обов’язково обмити себе під прохолодним душем. Це не тільки очистить шкіру, а й підготує організм до дії холоду.

Якщо ви відвідуєте сауну для схуднення, слід їсти натще (за годину до відвідування можна з’їсти щось легке, наприклад йогурт, овочевий або фруктовий салат). Після сауни слід утриматися від їжі протягом 1-2 годин. Головне — пити багато рідини, наприклад, зелений чай, свіжий сік, морс або мінеральну воду. Це допоможе компенсувати втрату рідини та корисних речовин, які виділяються з потом. Проте велику кількість рідини слід вживати саме після сауни або лазні для схуднення, оскільки надмірний прийом рідини під час банних процедур може перевантажити нирки, які вже напружені у роботі з виведення токсинів.

Щоб поповнити втрачені мінеральні речовини після відвідування лазні для схуднення, можна включити до свого раціону продукти, багаті на калій, натрій та залізо. Наприклад, чорний чай, свіжа зелень та сухофрукти, такі як чорнослив та курага, містять калій. Будь-яка солона їжа, особливо після відвідування лазні для схуднення, містить натрій, тоді як яблука є джерелом заліза і можуть бути споживані під час відвідування лазні.

Підведемо підсумки

Сауна для схуднення не тільки допомагає скинути зайву вагу, але й має загальний оздоровчий ефект на організм. Це тонізує всі системи життєзабезпечення, нормалізує психологічний стан та має профілактичну дію на серцево-судинні та ниркові захворювання, радикуліт та поліартрит. Крім того, регулярні візити до лазні чи сауни допомагають загоювати вивихи та м’язові травми, відновлюють сили та знімають напругу. Сауна є важливим компонентом здорового способу життя, але варто пам’ятати, що мета відвідування сауни не повинна обмежуватись лише схудненням.

Related Posts

error: Content is protected !!