Перевага сонячних батарей в приватному будинку

Однією з переваг власного будинку є можливість його модифікації. У тому числі і джерелами альтернативної енергії. Сонячні батареї для приватного будинку найкращий на даний момент спосіб забезпечити себе екологічною електрикою.

З чого почати

Підрахунок витрат електроенергії. Для встановлення необхідної потужності системи сонячних панелей, потрібно підрахувати, скільки електрики ви витрачаєте. Дуже багато в цьому питанні залежить від того, чи використовується приватний будинок постійно або тільки як дача в певні сезони року. Для підрахунку візьміть квитанції по оплаті за електроенергію за рік і встановіть загальну кількість кіловат, витрачених за цей період, потім розділіть на 12 (кількість місяців) ви отримаєте середньомісячний витрата електроенергії.

Перевага сонячних батарей в приватному будинку

Розрахунок середньомісячної витрати споживаної електрики

Як показує досвід і відгуки реальних споживачів, в середній смузі Росії отриманий результат необхідно помножити на коефіцієнт 16, щоб отримати необхідну потужність батарей у ватах.

Розглянемо приклад. За рік витратили 1625 кВт, ділимо цю цифру на 12 місяців і множимо на коефіцієнт 16 виходить, 2166 ВАТ. Тобто система сонячних батарей буде забезпечувати такий будинок, якщо її потужність буде не менше 2200 ВАТ/год

Де кріпити?

Дах.Закріплення сонячних батарей на даху-очевидне, але не завжди найкраще рішення для приватного будинку. Спрямований на південь скат даху дійсно забезпечує найкращий результат зі стаціонарних способів кріплення сонячних батарей, але на цьому варіанти не обмежуються.

При такому закріпленні скат даху повинен бути на південь

Стіна.Якщо стіна дивиться на південь вона відмінно підходить для розміщення на ній сонячних батарей. Поспостерігайте, чи не падає на стіну тінь від дерев, господарських будівель, паркану, інших об'єктів. Не розміщуйте сонячні панелі в цих місцях.

Бажано також використовувати Південну стіну

Не варто ставити панелі на східній або західній стінах. Таким чином, в найінтенсивніший період світлового дня ви будете отримувати на свої панелі тільки косі промені, що значно знижує ефективність системи

Вільне розміщення.Найефективніший варіант розміщення сонячних батарей, але вимагає вільної площі у дворі. При вільному розміщенні сонячних батарей в приватному будинку їх можна закріплювати на шарнірах і таким чином, направляючи їх поверхню до сонця під 90.

Таке розташування батарей дозволяє отримати від них максимум потужності

Що входить в систему

Сонячні панелі. Про те, як їх зібрати, ми писали в цій статті (відкриється в новій вікні). Ви можете купити готовий комплект сонячних батарей для будинку, але для економії коштів можна придбати полікристалічні фотоелементи і зібрати сонячні батареї для свого будинку своїми руками.

Інвертор.Сонячні батареї виробляють постійний струм, близький до 12 або 24 вольт (в залежності від підключення), інвертор перетворює його в змінний 220 В і 50 Гц, від якого можна живити всі побутові прилади.

Акумулятор.Навіть їх система. Сонячна енергія виробляється не постійно. У пікові години її може бути надлишок, а з настанням сутінків її вироблення припиняється зовсім. Акумулятори накопичують електрику протягом світлового дня і віддають його ввечері/вночі. Як вибирати акумулятор для сонячної електростанції написано в цій статті (відкриється в новій вікні).

Важливо знати. Не рекомендується використовувати для цих цілей звичайні автомобільні акумулятори-вони приходять в непридатність за 2-3 роки експлуатації (на такий термін служби вони і розраховані)

Контролер.Забезпечує повний заряд акумуляторної батареї і захищає її від перезарядки і закипання. Про те, який контролер вибрати ми писали в цій статті (відкриється в новій вікні).

Чи вигідні сонячні батареї для приватного будинку

У західних країнах мода на сонячну енергетику продиктована більше турботою про екологію, ніж пошуком економічної вигоди. У нас реалії дещо інші.

При збереженні нинішніх цін на поставляється електрику, система з сонячних батарей, зібрана своїми руками для одного приватного будинку і сім'ї з 4 х чоловік, повністю окупається за 4-5 років. При цьому термін служби фотоелементів-становить 20-25 років, а ось акумулятори доведеться міняти через 5-7 років в залежності від якості батарей.

Поки ніде в світі (і Росія не виняток) не спостерігається зниження цін на поставлену електрику, тому за термін служби фотоелементів в сонячній панелі, система встигне окупитися як мінімум 4-5 разівів.

Related Posts

error: Content is protected !!